Prodej nemovitosti formou soutěže, kdy vyhraje většinou ten, kdo dá nejvyšší cenu je v dnešní době velmi oblíbeným způsobem prodeje nemovitosti. Aktuálně je na trhu nemovitostí převis poptávky nad její nabídkou. Do prodeje se nedostává takové množství nemovitostí, které by dokázalo uspokojit veškerou poptávku po nich. Z toho vyplývá, že prodej formou soutěže neboli aukce se v dané situaci přímo nabízí.

Jak prodáváme nemovitosti formou aukce

  1. Příprava a propagace nemovitosti

Nemovitost připravíme, nafotíme, necháme vyhotovit videoprohlídku, 3D půdorys a poutavou prezentaci. Následně budeme vaší nemovitost intenzivně propagovat, abychom přilákali co nejvíce potencionálních zájemců o koupi.

  1. Průběh aukce

Všechny zájemce informujeme, že se nemovitost prodává formou aukce a vyzveme je, aby předložili své nabídky ke koupi (za jasně stanovených podmínek a pravidel). Pro prodej nemovitosti používáme „aukce s tajnou nabídkou ceny“, tzv. prodej obálkovou metodou. Aukce je velmi spravedlivá, jak z pohledu prodávajícího (společně s realitní kanceláří si stanoví pravidla pro prodej, která jsou pro něj důležitá a v jakém pořadí, poté společně s námi na základě předložených nabídek vyhodnotíme výsledek aukce), tak i z pohledu kupujícího. Rozhoduje pouze kvalita podané nabídky ke koupi. Všichni kupující mají při koupi rovné podmínky! Nikdo není zvýhodněn!!!

  1. Vyhodnocení

Po skončení aukce od nás obdržíte všechny došlé nabídky ke koupi a vyberete si, která nabídka vám nejvíce vyhovuje. V aukci s tajnou nabídkovou cenou můžete hodnotit došlé nabídky nejen z pohledu nabídnuté ceny, ale i podle dalších kritérií, které si určíte (např.rychlost úhrady kupní ceny, termín předání nemovitosti, atd.).

  1. Prodávající se o nic nemusí starat

O kompletní průběh prodeje se vám postaráme. Vy si jenom vyberete kupujícího, podepíšete smlouvy a inkasujete peníze. Rádi Vám zpracujeme odhad prodejní ceny nemovitosti zdarma.

Kolik za prodej nemovitosti v aukci zaplatíte??

Nebude vás stát o nic víc než prodej nemovitosti běžným způsobem, tj. mezi 3 až 5% z prodejní ceny. V ceně jsou zahrnuté veškeré náklady spojené s prodejem nemovitosti (propagace, marketing, právní servis, atd). Nikdy si neúčtujeme další odměnu za navýšení prodejní ceny!!!