Po zveřejnění posledního článku, mi zavolal známý, abych nezapomněl ještě na jednu příhodu, která se stala v mých začátcích. Řekl jsem si, že se o ni s vámi podělím v tomto předvánočním čase.

Měl jsem klienta, který chtěl prodat byt, ale byl to velmi nedůvěřivý člověk, na kterého jsem dostal doporučení. Byl to velký puntičkář. Na prohlídku bytu se ozval potencionální kupující, který chtěl tento byt vidět těsně před vánocemi. Prodávající zrovna neměl čas, a tak mi po dlouhém vyjednávání půjčil klíče, abych mohl byt ukázat.

Bylo to tuším 20.prosince a zrovna nebylo příjemné počasí. Jelikož to bylo v době, kdy ještě nebyly moc používány mobilní telefony a kupující mobil neměl, tak jsem mu zaslal adresu emailem.

Okolo 9 hod dopoledne jsem čekal natěšen na schůzku před domem a kupující stále nikde. Bylo mi to divné a asi po 10 min mě najednou polilo horko a uvědomil jsem si, že jsem mu poslal adresu, sice v té samé ulici, ale jiné číslo domu. Tato ulice byla opravdu hodně dlouhá.  Tak jsem sprintem hnal na zmíněnou adresu, kde již kupující trochu naštvaný čekal. Omluvil jsem se mu a on omluvu přijal. Poté jsme společně došli do správného domu. A potom vše začalo… Ve výtahu už si mě kupující divně prohlížel a já v tom stresu úplně zapomněl patro. Tak jsem ho trochu povozil ve výtahu. Po chvíli jsme se konečně ocitli před dveřmi bytu. Po otevření bytu jsem vítězoslavně vyndal plánek bytu a chtěl jsem ukázat, jaký jsem profík. Ale věc se trochu zkomplikovala a já zjistil, že plánek sice mám, ale úplně jiného bytu. Jelikož jsem byl v bytě sám, tak jsem začal improvizovat a kupující už pomalu ztrácel trpělivost. Úspěšně jsem mu celý byt ukázal a jako poslední jsem mu chtěl ukázat nádherný obývák. Otevřel jsem dveře a s údivem jsme se oba dívali na krásně vyzdobený byt vánoční dekorací. Uprostřed stál hezky ozdobený velký stromeček. Chtěl jsem, abych byl u stromečku první, tak jsem vběhl do místnosti. V tom se stalo něco, co jsem ani ve snu nemohl předpokládat. Ke stromečku byla natažena prodlužovací šňůra, kterou jsem ale v zápalu horlivosti neviděl a samozřejmě, že jsem o ní zakopnul. Nejenom, že jsem upadl, ale při mém pádu jsem zahlédl jak se řítí k zemi i stromeček. Ani už nebudu dále psát, jak se věc vyvíjela dál.

Kupící sice odešel z bytu a ten nekoupil, ale po svátcích se byt úspěšně prodal. A  s prodávajícím? …….. to jsme si začali tykat a do dneška spolu občas zajdeme na pivko.

I takové věci se v naší profesi stávají.

After the release of my last article, my friend suggested to me that I could write about another story that happened in the early days of my real estate career. I figured I´d share the story with you in this Christmas season.

A client has been recommended to me who wanted to sell an apartment. It was really difficult to deal with him and he was very detail-oriented. A potential buyer contacted me with interest to see the apartment shortly before Christmas. The seller was busy and after some back and forth he agreed to lend me his keys so I could show the apartment to the potential buyer.

It was, I believe, the 20th of December and the weather wasn’t particularly pleasant. Since the cell phones were not very common back then and the buyer did not have any, I sent him the address via email.

Around 9 am I was eagerly waiting for a meeting in front of the house and there was no sign of the buyer. It seemed suspicious and after about 10 minutes I realized, to my horror, that I provided the buyer with the correct street but a wrong house number. This street was really long. Therefore, I had to sprint to the other end of the street where I found the buyer who was already slightly annoyed. I apologized and my apology was accepted. Then we walked together to the correct building. And then it started… The buyer kept looking at me suspiciously in the elevator when I realized I completely forgot the floor number. So, I took him on quite a ride in the elevator. After a while, we finally reached the correct apartment door. Once inside, I wanted to present myself as a true professional so I confidently demonstrated a floor plan to the potential client. Then things got a little complicated when it turned out that this was a floor plan of a different apartment. I had to improvise while the buyer slowly started to lose patience. I walked the buyer through the apartment keeping the living room as a highlight. I opened the door and we stared in disbelief at beautiful Christmas decorations. There was a richly decorated Christmas tree in the middle of the room. I wanted to show no surprise and I confidently rushed into the room without noticing the power cord stretching across the floor. So of course, I tripped over the wire and through the corner of my eye, I saw the tree falling down to the ground. I don’t have to tell you anything more about this disaster…

We parted with the buyer without a deal but I managed to sell the apartment just after the Holidays. And what about the seller? We became friends and we still sometimes go for a beer together.

Such things happen now and then in our line of business.